Plastyka powłok brzucha
(abdominoplastyka)

 
Plastyka powłok brzucha to operacja pozwalająca wymodelować sylwetkę, usunąć nadmiar skóry w podbrzuszu, jednocześnie zaopatrzyć ewentualne przepukliny powłok brzusznych i rozstęp kresy białej. Plastyka powłok brzucha może być łączona z liposukcją w celu uzyskania lepszego efektu estetycznego.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazaniem do plastyki powłok brzucha są: wiotkość i nadmiar skóry powłok brzucha, przepuklina kresy białej (czyli rozejście mięśni prostych brzucha).

PRZECIWSKAZANIA

Adbominoplastyki nie wykonuje się u Pacjentów w złym stanie zdrowia, z nieuregulowanymi chorobami towarzyszącymi, w trakcie ciąży i karmienia piersią.

GOJENIE RAN I REKOWALESCENCJA PO PLASTYCE BRZUCHA

Gojenie powierzchownych ran po plastyce powłok brzucha trwa około 10 dni. Przez minimum 8 tygodni po zabiegu obowiązuje zakaz wysiłku fizycznego, uprawiania sportu, korzystania z sauny i basenu. W ciągu pierwszych 2 miesięcy po operacji konieczne jest również noszenie specjalistycznej, uciskowej bielizny pooperacyjnej.

GDZIE PRZEBIEGA BLIZNA PO ABDOMINOPLASTYCE I JAK O NIĄ DBAĆ

Linia cięcia podczas abdominoplastyki prowadzona jest nisko, nad wzgórkiem łonowym, jest jednak dosyć rozległą. Dodatkowa blizna znajduje się wokół pępka. Proces modelowania się (dojrzewania) blizn jest długi, trwa nawet do roku. Blizy gojące się pod dużym napięciem, na skutek roziągania się powłok brzucha goją się trudniej, mogą się z czasem poszerzyć. W trakcie pierwszych miesięcy po operacji konieczna jest ochrona blizn przed promieniowaniem UV, zalecana jest fizjoterapia (uciskanie i uruchamianie blizn), pomocne są również preparaty z silikonem do codziennej pielęgnacji oraz zabiegi aparaturowe (np. radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny), które zlecane są indywidualnie w zależności od potrzeb konkretnego pacjanta.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PLASTYKI POWŁOK BRZUCHA

Aby jak najdłużej utrzymać dobry wygląd konieczne jest prawidłowe odżywianie, po to aby nie zmieniała się masa ciała. Przeciwwskazane jest również odchudzanie się, gdyż w trakcie gubienia kilogramów skóra zwiotczeje i obwiśnie. Nie ma możliwości zapewnienia pacjenta, że efekt operacji nie zmieni się, gdyż wygląd zależy między innymi od stabilnej masy ciała, ale również od indywidualnie przebiegającego procesu starzenia się.
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!