Powiększanie piersi Kraków

 

Powiększenie piersi implantami (augmentacja)

Powiększenie piersi implantami do najczęściej wykonywany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej na całym świecie. Rocznie wykonywanych jest kilka milionów tego rodzaju operacji (w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się około 300 000 zabiegów powiększenia piersi implantami rocznie, w Polsce nie są dostępne dokładne statystyki). Piersi są atrybutem kobiecości, ich rozmiar lub kształt mogą stanowić ogromny problem emocjonalny i powodować kompleksy. Zapraszamy wszystkie panie na powiększanie piersi w Krakowie, w naszym Centrum Medycznym.
Powiększanie piersi implantami Kraków
 

Implanty Piersi Kraków

W jaki sposób dobierane są wymiary i kształt implantów piersiowych?
W trakcie wizyty konsultacyjnej w Centrum medycznym w Krakowie, minimum miesiąc przed zabiegiem, chirurg plastyczny wykonuje pomiary i przeprowadza szczegółową rozmowę z Pacjentką oraz badanie fizykalne. W trakcie rozmowy oceniane są realne możliwości powiększenia piersi. Podczas wizyty wykonywane są niezbędne pomiary piersi i klatki piersiowej, dokumentacja zdjęciowa oraz Pacjentka ma możliwość przymierzenia przykładowych implantów (próbnik firmy Mentor), co umożliwia podjęcie świadomej decyzji i dobór optymalnego rozmiaru. W przypadku piersi obwisłych, samo powiększenie implantami jest niemożliwe i zawsze wymaga dodatkowego podniesienia piersi (co wykonuje się jednoczasowo w trakcie operacji powiększenia implantami).

Gdzie wykonuje się cięcie przy powiększeniu piersi za pomocą implantów i czy blizna będzie widoczna?
Nacięcie przy wszczepianiu implantów wykonywane jest najczęściej w fałdzie podsutkowym, rzadziej z dostępu przez otoczkę brodawki lub pod pachą. Blizna w fałdzie podsutkowym ma około 5-6cm długości i po zagojeniu (trwa to około 7-10 dni) ulega procesowi modelowania (tzn. staje się bardziej miękka i blednie) w ciągu około 6-12 mcy. Położenie blizny w naturalnym fałdzie pod piersią powoduje, że w pozycji stojącej jest ona niewidoczna.

Czy konieczna jest wymiana implantów wraz z upływem czasu?
Kształt piersi z wiekiem zawsze się zmienia, również po wszczepieniu implantów, dlatego też część pacjentek po latach np. po karmieniu piersią, po odchudzaniu decyduje się na ponowną korektę kształtu i rozmiaru piersi.

Jakie mogą wystąpić powikłania po powiększeniu piersi za pomocą implantów?
Powikłania mogące powstać po powiększeniu piersi implantami są stosunkowo rzadkie, mogą to być: krwiak, przedłużone gojenie lub rozejście rany, uszkodzenie opłucnej, przemieszczenie implantu, powstanie torebki włóknistej (capsular contracture). Do powstania torebki włóknistej częściej dochodzi w przypadku implantów o gładkiej powierzchni (w porównaniu z implantami teksturowanymi) oraz u osób poddawanych kolejnej operacji wszczepienia implantów. Do powstania torebki włóknistej może dojść kilka lub kilkanaście lat po zabiegu. Jest to jedno z najpoważniejszych powikłań po powiększeniu piersi implantami i wymaga leczenia operacyjnego.

Czy implanty piersi powodują raka piersi?
Implanty nie wywołują raka piersi, natomiast wg raportu WHO do 2016 roku zarejestrowano prawie 200 przypadków anaplastycznego chłoniaka wielkokomórkowego BIA-ALCL – rzadkiego podtypu chłoniaka, charakteryzującego się tym, że występuje w obrębie torebki włóknistej i jest miejscowo złośliwy (leczenie polega na usunięciu torebki wraz z implantem).

Czy po powiększeniu piersi implantami można karmić piersią?
Ważne, żeby pamiętać o tym, że po zabiegu powiększenia piersi za pomocą implantów możliwe jest karmienie piersią (jedynie dostęp przez otoczkę brodawki to uniemożliwia) .

Czy po powiększeniu piersi implantami można wykonywać profilaktyczne badania obrazowe (USG piersi, mammografię)?
Implanty piersi nie są przeciwwskazaniem do badań profilaktycznych i nie opóźniają wykrycia raka piersi. Każda kobieta zagrożona jest ryzykiem wystąpienia raka piersi i w celu wczesnego wykrycia raka zaleca się regularne kontrole (badanie USG piersi, a u Pań po 40 rż również mammografia).

 

Zabieg


WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Wskazaniem do powiększenia piersi implantami są:
 • niedorozwój piersi
 • asymetria piersi
 • piersi bulwiaste (tubularne)
 • utrata objętości piersi (np. po karmieniu, po odchudzaniu)
 • względy estetyczne (o tych decyduje wybór pacjentki)
 • rekonstrukcja piersi po mastektomii.
Przeciwwskazania
 • ogólny zły stan zdrowia
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nieleczone choroby - cukrzyca, zaburzenia hormonalne tarczycy
 • rak piersi
 • ciążą i karmienie piersią
 • uczulenie na leki znieczulające
 • choroby tkanki łącznej
Wymagane badania Panie przygotowujące się do zabiegu powiększenia powinny posiadać aktualne badanie USG piersi (u Pacjentek po 40 r.ż. mammografia ) - ważne do 6 mcy przed zabiegiem.

Pozostałe badania konieczne do zabiegu :
 • EKG i kwalifikacja internistyczna
 • RTG klatki piersiowej (do roku ważne)
 • badania krwi (grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, mocznik, kreatynina, sód, potas, chlorki)
Czas trwania zabiegu 1,5-2h
Czas pobytu w klinice 1 doba
Znieczulenie Ogólne
Rekonwalescencja Rekonwalescencja po powiększeniu piersi implantami trwa około 6-8 tygodni. Na drugi dzień po zabiegu Pacjentka wypisana zostaje do domu. Ważne, aby zapewnić sobie opiekę bliskiej osoby i transport ze szpitala.

Czy po zabiegu usuwane są szwy?
Skóra zeszywana jest kilkoma warstwami nici wchłanialnych (gojenie skóry trwa około tydzień i nie wymaga zdjęcia szwów), w tym czasie nie wolno rany moczyć i stosować na ranę żadnych kosmetyków. Przez pierwsze 6 tygodnie po wszczepieniu implantów zaleca się noszenie specjalnie dobranego biustonosza 24h (zdejmujemy tylko do zmiany opatrunku lub kąpieli), bezwzględny zakaz wysiłku fizycznego, wykonywania cięższych prac domowych, dźwigania powyżej 3kg, uprawiania sportów, chodzenia do sauny, na basen i opalania.
Wizyty kontrolne 1-sza doba po zabiegu, 7 dni po zabiegu, 3 mce po zabiegu oraz raz w roku po zabiegu (z aktualnym badaniem USG). Planowe wizyty kontrolne ustalane są przez lekarza i są bezpłatne.
Cena 16 000-18000zł cena obejmuje zabieg, znieczulenie, pobyt 1 dobę w klinice, 2 implanty oraz wizyty kontrolne
od 18 000zł powiększenie piersi implantami z jednoczesnym podniesieniem piersi
* cena nie zawiera podatku VAT
 

Opinie


PACJENCI PO ZABIEGU

 
 • Mały biust był zawsze moim kompleksem. Nie marzyłam o piersiach Pameli Anderson, tylko o ładnym biuście z miseczką B lub C. Po namyśle wybrałam dr Jędrys, która doradziła mi implanty anatomiczne, żebym wyglądała naturalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu.
  Anna, l. 27

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!