dr n. med. Joanna Jędrys

O mnie

BIO

Decyzję o wyborze medycyny podjęłam bardzo wcześnie, w szkole podstawowej. Dalsze działania: wybór prestiżowego liceum ogólnokształcącego im. B.Nowodworskiego oraz studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim były drogą do wymarzonej chirurgii. Od początku studiów byłam aktywnym członkiem koła chirurgicznego działającego przy I Klinice Chirurgii Ogólnej (wówczas kierowanej przez Prof. T.Popielę), brałam udział w organizowaniu konferencji chirurgicznych, pierwszą praktyczną wiedzę z chirurgii ogólnej zdobywałam na ostrych dyżurach. Przez kolejne 8 lat po studiach byłam zatrudniona w I Klinice Chirurgii Ogólnej w Krakowie (początkowo w ramach wolontariatu i studiów doktoranckich, następnie jako asystent). W tym okresie ukończyłam specjalizację z chirurgii ogólnej, obroniłam z wyróżnieniem przewód doktorski na temat przedinwazyjnego raka piersi, zdobyłam uprawnienia do wykonywania badań ultrasonograficznych (Certyfikat Polskiego Towarzystwa USG), uczestniczyłam w 6 badaniach klinicznych II i III fazy w charakterze badacza i prowadziłam zajęcia dydaktyczne z chirurgii ogólnej i ultrasonografii ze studentami medycyny Wydziału Lekarskiego i School of Medicine in English Collegium Medicum oraz z lekarzami odbywającymi szkolenie specjalizacyjne z chirurgi ogólnej w ramach współpracy z CMKP oraz Roztoczańską Szkołą Ultrasonografii.
 
Przez cały czas stawiałam nacisk na własny rozwój zawodowy, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach w Polsce i za granicą, pisząc publikacje naukowe, będąc współautorką rozdziału w podręczniku chirurgii ogólnej i tłumaczem rozdziałów dotyczących chirurgii piersi w amerykańskim podręczniku chirurgii Sabistona.

Następne lata poświęciłam na zdobywanie umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. W 2016 roku ukończyłam szkolenie specjalizacyjne z chirurgii plastycznej w Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Plastycznym w Krakowie. Nieprzerwanie od 2005 roku prowadzę prywatną praktykę lekarską, ciągle poszerzając zakres usług. W ciągu kilkunastu lat współpracowałam z kilkoma prywatnymi centrami medycznymi, a w 2014 roku założyłam własną przychodnię „Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI”, w którym wykonuję konsultacje i zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi laserowe i z zakresu medycyny estetycznej, badania USG i biopsje cienkoigłowe.