LIPOSUKCJA

 
Liposukcja to zabieg mający na celu modelowanie sylwetki, w tych obszarach ciała, w których inne metody odchudzania nie pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie jest to zabieg odchudzający! Nie zaleca się wykonywania liposukcji u osób otyłych z BMI > 30, gdyż wiąże się to z bardzo wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań w postaci zatoru tłuszczowego , poza tym nie gwarantuje dobrego efektu estetycznego.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Nadmiar tłuszczu w określonej okolicy ciała (np. brzuch, i okolica lędźwiowa, bryczesy, podbródek, wzgórek łonowy) przy prawidłowej masie ciała.
Przeciwwskazania
  • zły stan zdrowia
  • otyłość
  • niewyrównana cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zaburzenia hormonalne
  • choroby nowotworowe
  • leczenie hormonalne (np. hormonalna terapia zastępcza)
Wymagane badania Grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, chlorki, glukoza, TSH (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), kopie kart informacyjnych odnośnie przebytego wcześniej leczenia, lista przyjmowanych leków, zaświadczenie o ewentualnych uczuleniach na leki, zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B
Czas trwania zabiegu Około 1-3h
Czas pobytu w klinice 1-2 doby (w zależności od wskazań)
Znieczulenie Ogólne
Rekonwalescencja Przez minimum miesiąc po zabiegu należy nosić specjalne ubranie uciskowe, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z basenu, sauny, solarium.
Wizyty kontrolne 7 dni po zabiegu, 3 miesiące po zabiegu
Cena Od 5 000zł * cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 
  • Po zrzuceniu zbędnych 15 kg zostało mi jeszcze kilka centymetrów w pasie, których nie mogłam w żaden sposób odchudzić. Zdecydowałam się na liposukcję i plastykę powłok brzucha. Teraz mam sylwetkę sprzed ciąż i mogę chodzić w obcisłych sukienkach.
    Anna, l. 47

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!