Lifting wargi górnej
(operacja Hinderera)

 
Zbyt wąska warga górna często powiększana jest przy użyciu kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu. Prawidłowa odległość między słupkiem nosa a czerwienią wargową nie przekracza 10-11mm. Problemem jest jednak korekta wargi górnej, w której wąska czerwień wargowa oddalona jest bardzo od nosa. Wówczas podanie kwasu hialuronowego nie poprawia wyglądu, wręcz przeciwnie powoduje wyłącznie wysunięcie wargi do przodu i podkreśla defekt. W takich sytuacjach zaleca się uwydatnienie czerwieni wargowej poprzez wykonanie nacięcia pod nosem i usunięcia nadmiaru skóry. Blizny w tej lokalizacji po kilku tygodniach stają się bardzo słabo widoczne.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Wąska warga górna i szeroki dystans w zakresie skóry wargi górnej (pomiędzy nosem a brzegiem czerwieni wargowej).
Przeciwwskazania
  • zaburzenia krzepliwości
  • opryszczka
Wymagane badania morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV (ważne do 1 miesiąca) zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B
Czas trwania zabiegu Około 30min
Czas pobytu w klinice Około 1h
Znieczulenie Nasiękowe (miejscowe) 1% lignokainą lub 4% ubistesinem
Rekonwalescencja Gojenie ran trwa około 7-10 dni, okres modelowania (blednięcia) blizn około 6-12 mcy (w tym okresie nie zaleca się opalania blizn).
Wizyty kontrolne 7 dni po zabiegu, około 3 miesiące po zabiegu.
Cena 2500 PLN
* cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!