Zabiegi poprawiające kondycję skóry powiek

Wiotka skóra powiek wymaga regeneracji. Zabiegami małoinwazyjnymi można poprawić jej elastyczność. Po co zatem „zagęszczać” skórę powiek, skoro można jej nadmiar wyciąć?

Celem zabiegów ujędrniających jest utrzymanie dobrego napięcia skóry, spowolnienie procesu starzenia się, wygładzenie płytkich zmarszczek.

W celu poprawy jędrności skóry powiek najczęściej stosuje się zabiegi medycyny estetycznej:

MEZOTERAPIĘ – czyli poprzez płytkie nakłucia cienką igłą podaje się do skóry powiek substancje ogólnie nazywane stymulatorami tkankowymi. Ich zadaniem jest pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu.

Bezpieczne w okolicy powiek są: własne osocze bogatopłytkowe, polipeptydy, niektóre preparaty gotowego kolagenu. Nie zaleca się, aby w skórę powiek wstrzykiwać kwas hialuronowy, który „ściąga” wodę i nasila obrzęki.

ZABIEGI APARATUROWE, takie jak:

radiofrekwencja mikroigłowa

termolifging światłem podczerwonym

laser frakcyjny CO2

Na efekt zabiegów aparaturowych zwykle trzeba poczekać około 4-6 tygodni.

Nie zaleca się stosowania na skórze powiek zabiegów wykorzystujących wiązki plazmy, gdyż powodują one jedynie oparzenie skóry i nie dają obiecywanego efektu „nieoperacyjnego liftingu”.

NICI PDO BIOSTYMULUJĄCE

Zabieg polega na wkłuwaniu płytko pod skórę powiek dolnych krótkich nici chirurgicznych PDO, które rozpuszczają się w ciągu kilku miesięcy i silnie stymulują proces kolagenogenezy.

Wszystkie zabiegi w okolicy powiek może wykonywać wykwalifikowany lekarz, posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w leczeniu przeciwstarzeniowym trudnych okolic twarzy.

Jeśli powieki górne opadają, a dolne powieki są wiotkie z widocznymi przepuklinami tłuszczowymi – wówczas wskazana jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczna plastyka powiek.

Jak odróżnić przepukliny tłuszczowe od obrzęku limfatycznego powiek dolnych?

Badanie fizykalne przez doświadczonego okulistę lub chirurga plastycznego często nie wystarcza. W celu różnicowania, z jakim problemem powiek mamy do czynienia, jest badanie USG skóry i tkanki podskórnej powiek.