PLASTYKA POWIEK KRAKÓW

 
Plastyka powiek górnych oraz plastyka powiek dolnych to zabiegi chirurgiczne umożliwiające usunięcie „zmęczonego” wyglądu twarzy, „ciężkich” powiek., poprawę pola widzenia. Po krótkim okresie rekonwalescencji, która po plastyce powiek trwa około 1-2 tygodnie można powrócić do normalnych obowiązków. Zabieg plastyki powiek „odejmuje” w naszym wyglądzie co najmniej kilka lat.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wszystkie badania są zlecane indywidualnie, w zależności od stanu zdrowia, chorób towarzyszących, w trakcie konsultacji chirurgicznej.
Wskazania do zabiegu W jakim wieku najlepiej zrobić zabieg plastyki powiek? Plastykę powiek górnych lub plastykę powiek dolnych można wykonać bez względu na wiek. Wskazaniem do plastyki powiek jest nadmiar skóry (i tłuszczu) w zakresie powiek. Zabieg blefaroplatyki jest również zalecany u Pacjentów cierpiących z powodu zaburzenia pola widzenia.
Przeciwwskazania Plastyka powiek jest przeciwwskazana u niektórych Pacjentów:
 • ogólny zły stan zdrowia
 • zaburzenia krzepliwości krwi (przyjmowanie leków p/krzepliwych)
 • stan zapalny spojówek
 • wytrzeszcz oczu (np. w przebiegu chorób tarczycy)
 • uczulenie na leki znieczulające
 • palenie tytoniu (należy odstawić minimum 4 tygodnie przed zabiegiem)
 • ciąża, karmienie piersią
Wymagane badaniaAktualne badanie okulistyczne
grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, HIV, antygen HbS i anty HCV
* do zabiegu w znieczuleniu ogólnym – dodatkowo wymagane jest badanie: sód, potas, glukoza, chlorki, EKG oraz kwalifikacja internistyczna do zabiegu
Czas trwania zabiegu Około 1h
Czas pobytu w klinice Około 4h
Znieczulenie Plastyka powiek górnych – znieczulenie miejscowe + do worka spojówkowego (opcjonalnie znieczulenie ogólne) plastyka powiek dolnych – znieczulenie ogólne
Rekonwalescencja Około 2-4 tygodni W pierwszych dniach po zabiegu plastyki powiek zaleca się: przemywać rany chłodnym roztworem i smarować maścią 0.5% Neomycinum 3-4x dziennie. W tym okresie nie wolno wykonywać makijażu oczu, stosować żadnych kosmetyków na rany i chronić rany przed zabrudzeniem oraz urazem. Nie zaleca się również prowadzenia samochodu, wskazane jest ograniczenie pracy przed monitorem komputera i oglądanie TV. W okresie do miesiąca po zabiegu zaleca się: nie korzystać z sauny i basenu. Blizny należy chronić przed promieniowaniem UV przez min. 6 miesięcy.

Blizny na powiekach (w załamku powieki górnej lub w linii tuż pod rzęsami na powiece dolnej) z upływem czasu (około 2-4 miesiące) zaczynają blednąć i są bardzo słabo widoczne.

Po zabiegu mogą wystąpić następujące powikłania: zaburzenia gojenia rany, krwiak, przerost blizn, odwinięcie powieki, zaburzenia widzenia.
Wizyty kontrolne 1. usunięcie szwów (7 dni po zabiegu),
2 Termin wizyt kontrolnych ustala lekarz.
Cena Cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem.
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 
 • Od młodych lat widoczna była u mnie skłonność rodzinna do obwisłych powiek. Pełna obaw zdecydowałam się na zabieg i wreszcie mogę się wymalować. Kreski na powiece nie odbijają się, a ja wyglądam na bardziej radosną.
  Joanna, l.43
 • Zdecydowałam się na plastykę powiek dolnych, bo od zawsze moim kompleksem był wygląd przypominający sowę i straszne worki pod oczami. Dodatkowo podczas zabiegu Pani Doktor przeszczepiła mi tłuszcz do policzków i wymodelowała na nowo owal twarzy. Szkoda, że tak długo zwlekałam z decyzją, bo efekty przeszły moje oczekiwania.
  Krystyna, l.67

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!