PLASTYKA USZU (OTOPLASTYKA)

 
Odstające uszy to jedna z częstszych wad wrodzonych. Najczęściej małżowina uszna jest wykształcona, natomiast niektóre elementy chrzęstne mają nieprawidłową budowę i odpowiadają za szpecące deformacje. W rzadszych przypadkach wada dotyczy odstawania płatka ucha.

Zabiegi plastyczne uszu wykonuje się również u osób z urazami ucha np. po rozerwaniu płatka ucha przez kolczyk (ubytki po tunelach, piercingu) lub w związku ze zniekształceniem małżowiny na skutek nowotworu.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Zabiegowi można się poddać dopiero po ukończeniu wzrostu chrząstki małzowiny usznej- czyli około 6-7 roku życia. Wskazania są rozważane indywidualnie, decyduje rodzaj wady małżowiny uszu, motywacja Pacjenta.
Przeciwwskazania
  • wiek < 6 roku życia
  • zaburzenia krzepliwości krwi (leki p/krzepliwe)
  • uczulenie na leki znieczulające
Wymagane badania Znieczulenie miejscowe: morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciał anty HCV, HIV (ważne do 1 miesiąca)
Znieczulenie ogólne: grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, HIV, sód, potas, chlorki, glukoza (ważne do 7 dnni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne 1 miesiąc)
Przed zabiegiem zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B.
Czas trwania zabiegu Około 1h
Czas pobytu w klinice Około 4-6h
Znieczulenie u dzieci – ogólne, u dorosłych – miejscowe (4% ubistesin lub 1% lignokaina)
Rekonwalescencja W ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu zmieniany jest opatrunek. Po 2 tygodniach usuwane są szwy. Przez pierwszy tydzień Pacjent nosi specjalny opatrunek z bandażem. Po usunięciu szwów przez 4 tygodnie należy nosić 24h opaskę elastyczną i unikać urazów. Przez następne 4 tygodnie zaleca się zakładanie opaski elastycznej na noc.
Wizyty kontrolne ustala lekarz
Cena Plastyka 1 ucha w znieczuleniu miejscowym 2500 PLN
Plastyka obu uszu w znieczuleniu miejscowym 4500 PLN
Zabieg w znieczuleniu ogólnym 6000 PLN
* cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 
  • Kłapciate uszy od zawsze były moim kompleksem. Za pierwsze zrobione pieniądze zoperowałem się i jestem bardzo zadowolony w efektu.
    Marcin, l. 26
  • Córka bardzo wstydziła się rówieśników z powodu odstających uszu. Podjęliśmy decyzję o operacji i po kilku tygodniach noszenia opaski córka odzyskała radość i chętnie bawi się z dziećmi.
    Mama Gosi, l. 8

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!