Mikronakłuwanie

 
Mikronakłuwanie to nazwa opisująca zabieg aparaturowy, w trakcie którego bardzo cienkimi, sterylnymi igłami nakłuwamy powierzchowną warstwę skóry. W trakcie zabiegu igły wibrują z dużą prędkością i dzięki odpowiedniej skali precyzyjnie dobieramy głębokość nakłuć. W zależności od okolicy nakłuwamy skórę płytko (np. w okolicy powiek, szyi) lub głębiej (np. w przypadku zabiegu poprawiającego wygląd skóry z bliznami potrądzikowymi na twarzy lub rozstępami na brzuchu i udach). Zabieg mikronakłuwania często popularnie nazywany jest Dermapen - od nazwy własnej jednego z aparatów. Do tego zabiegu jednak wykorzystywane są urządzenia różnych producentów, których przeznaczenie jest takie samo.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 

JAKI JEST CEL MIKRONAKŁUWANIA SKÓRY

Poprzez nakłuwanie skóra jest stymulowana do produkcji własnego kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się jej napięcie i jędrność. Dzięki powstawaniu nowego kolagenu dochodzi do procesu przebudowy blizn. Ponadto zabieg wpływa korzystnie na poprawę kolorytu skóry i wspomaga leczenie przebarwień posłonecznych.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Skóra do zabiegu musi być oczyszczona, bez stanów zapalnych oraz ran. Przed mikronakłuwaniem nie wolno się opalać.

ILE TRWA REGENERACJA PO MIKRONAKŁUWANIU

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, może miejscowo pojawić się powierzchowne krwawienie i obrzęk. Przez około 4-6 dni należy okolicę zabiegu chronić przed zabrudzeniem, nie wolno na nią nakładać kosmetyków (poza lekkim kremem lub żelem nawilżająco-regenerującym). Przez około tydzień konieczne jest unikanie np. basenu i sauny. W trakcie gojenia nie wolno skóry eksponować na słońce. Wskazana jest całoroczna ochrona i stosowanie wysokich filtrów przeciwwsłonecznych po to, aby zapobiegać nawrotom przebarwień i uszkodzeń posłonecznych.

CZY ZABIEG NALEŻY POWTÓRZYĆ

Wskazania do każdego zabiegu są dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry. U osób z bliznami, rozstępami, przebarwieniami posłonecznymi zaleca się serię kilku zabiegów mikronakłuwania co około 3-4 tygodnie. Dla podtrzymanie dobrej kondycji skóry, ujędrnienia wskazane jest wykonanie zabiegu 1-2 razy w roku.

CZY DO ZABIEGU SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANA

Przeciwwskazaniami do zabiegu mikronakłuwania są: choroby tkanki łącznej skłonność do powstawania keloidów ciąża, karmienie piersią aktywna choroba nowotworowa zaburzenia krzepliwości

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!