GINEKOMASTIA

 
Ginekomastia to stosunkowo częsty problem medyczny i estetyczny u chłopców i mężczyzn w okresie dojrzewania, andropauzy oraz jako powikłanie leczenia np. sterydami, lekami urologicznymi lub kardiologicznymi.

Czym różni się ginekomastia od pseudoginekomastii? Ginekomastia to łagodny przerost gruczołu piersiowego, zwykle niesymetryczny, objawiający się powiększeniem piersi i bolesnym zgrubieniem za brodawką. Pseudoginekomastia to powiększenie piersi na skutek przerostu tkanki podskórnej (nadmiaru tłuszczu). Aby rozróżnić ginekomastię od pseudoginekomastii konieczne jest wykonanie badania USG. Badanie USG piersi u mężczyzn pozwala również wykluczyć rzadką, ale możliwą chorobę, czyli raka piersi.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Decyzję o zabiegu podejmuje zwykle Pacjent, dla którego powiększone piersi stanowią duży problem estetyczny.
Przeciwwskazania
  • zły stan zdrowia
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • nieuregulowana cukrzyca
  • choroby zapalne skóry klatki piersiowej
  • podejrzenie raka piersi
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, HIV, sód, potas, chlorki, glukoza, CRP (ważne do 7 dni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne 1 miesiąc), USG piersi (ważne 6 miesięcy), konsultacja specjalisty endokrynologa, kopie kart informacyjnych odnośnie przebytego wcześniej leczenia, lista przyjmowanych leków, zaświadczenie o ewentualnych uczuleniach na leki, zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B
Czas trwania zabiegu Około 1h
Czas pobytu w klinice 1 doba
Znieczulenie Ogólne
Rekonwalescencja Gojenie ran skórnych trwa około 7 dni. Rekonwalescencja trwa do 6-8 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy nosić pas piersiowy (dostępny w sklepach medycznych np. firmy Pani Teresa), obowiązuje zakaz uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, cięższych prac domowych, dźwigania powyżej 3 kg, kąpieli w basenie, opalania, korzystania z sauny i solarium.
Wizyty kontrolne ustala lekarz Cena 8 000-15 000 zł (cena obejmuje zabieg, znieczulenie ogólne, 1 doba pobytu w szpitalu, wizyty kontrolne po zabiegu).
* cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 
  • Nadwaga w dzieciństwie niestety pozostawiła pamiątkę w dorosłym życiu. Gdy zacząłem chodzić na siłownię udało mi się zrzucić zbędne kilogramy, wiszące piersi nie zmalały. Próbowałem różnych metod, ale w końcu skonsultowałem się z dr Jędrys i zdecydowałem się na zabieg. Było mi ciężko, bo przez prawie dwa miesiące po operacji nie mogłem ćwiczyć, ale teraz mija 3 lata od operacji i jestem bardzo zadowolony. Blizn koło brodawek praktycznie już nie widać i mogę się rozebrać na plaży.
    Krzysztof, l. 32

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!