PODNIESIENIE PIERSI KRAKÓW

 
Podniesienie piersi (mastopeksja) jest zabiegiem dedykowanym dla Pań, których piersi na skutek karmienia, odchudzania lub wraz z upływającym czasem utraciły jędrność i obwisły. Jedyną metodą pozwalającą na odzyskanie prawidłowego położenia piersi i usunięcia nadmiaru wiotkiej skóry jest operacyjna korekta. Zapraszamy do naszego gabinetu chirurgicznego w Krakowie.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
Wskazania do zabiegu Opadnięcie piersi.
Przeciwwskazania
  • ogólny zły stan zdrowia
  • nieuregulowana cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i laktacja
  • palenie papierosów (zaleca się odstawienie tytoniu minimum 4 tygodnie przed zabiegiem)
  • palenie tytoniu (należy odstawić minimum 4 tygodnie przed zabiegiem)
  • rak piersi
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, chlorki (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi (u kobiet po 40 rż również aktualna mammografia), kopie kart informacyjnych odnośnie przebytego wcześniej leczenia, lista przyjmowanych leków, zaświadczenie o ewentualnych uczuleniach na leki, zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B
Czas trwania zabiegu Około 2-3h
Czas pobytu w klinice 1 doba
Znieczulenie Ogólne
Rekonwalescencja Gojenie skóry trwa około 10 dni (w tym okresie nie wolno ran moczyć, stosować żadnych kosmetyków). Przez minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno wykonywać ćwiczeń fizycznych i cięższych prac, korzystać z sauny i basenu. Zaleca się noszenie specjalnie dobranego biustonosza bez fiszbin. Przez około 1-6 mcy na skórze w okolicy blizn i brodawki mogą występować zaburzenia czucia skórnego w postaci niedoczulicy lub przeczulicy. W trakcie modelowania blizn (czyli około 6-12 miesięcy po zabiegu) nie zaleca się opalania. Przeprowadzenie zabiegu może uniemożliwić karmienie piersią w przyszłości. Po zabiegu podniesienia piersi zaleca się regularne kontrole USG oraz mammografię.
Wizyty kontrolne 1 dzień po zabiegu, 7 dni i 6 miesięcy po zabiegu
Cena Podniesienie piersi (mastopeksja) 14 000 – 18 000 PLN Powiększenie piersi z jednoczesną mastopeksją18 000 – 20 000 PLN Wymiana implantów z jednoczesną mastopeksją 18000 – 23 000 PLN Redukcja otoczek brodawek sutkowych – od 3 000 PLN (zabieg w znieczuleniu miejscowym)
* cena ustalana jest w trakcie konsultacji przed zabiegiem
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 
  • Trzy ciąże i efekt jojo nie oszczędziły moich piersi. Wstydziłam się rozebrać, wyjść na plażę. Jestem dwa lata po podniesieniu piersi ,mam ładny biust, przestałam się garbić, a po bliznach zostały blade kreseczki.
    Agnieszka, l. 39

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!