Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

 
Mezoterapia igłowa polega na wkłuwaniu substancji aktywnych płytko do skóry właściwej i głębiej do tkanki podskórnej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu z lekiem znieczulającym. Każda mezoterapia jest przeprowadzona po odkażeniu skóry, w warunkach jałowych.
 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 
ILE TRWA REKONWALESCENCJA PO MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Naturalną konsekwencją nakłuć w trakcie mezoterapii może być miejscowy obrzęk, zaczerwienienie oraz siniaki, które zwykle goją się w ciągu kilku dni. Po powierzchownym podaniu niektórych preparatów pod skórą mogą utrzymywać się przez kilka dni widoczne, niebolesne grudki, które same się wchłoną, nie należy ich masować. Przez pierwszy tydzień po zabiegu zaleca się restrykcyjną ochronę skóry przed zakażeniem, nie wolno korzystać z basenu, sauny.

ILE ZABIEGÓW POWINNO SIĘ WYKONAĆ

Dla uzyskania poprawy wyglądu skóry dobierana jest indywidualnie ilość i odstępy między zabiegami mezoterapii. Na efekt niektórych zabiegów też często trzeba poczekać kilka dni lub kilka tygodni. Najszybciej widoczny jest efekt nawilżenia, który może się utrzymywać do kilku tygodni i zależy również od ogólnego stanu nawodnienia i odżywienia pacjentki. Skóra sucha, zniszczona zwykle wymaga serii zabiegów powtarzanych w miarę możliwości co około 3-4 tygodnie. Jeśli wykonujemy zabieg z osoczem bogatopłytkowym, konieczne jest pobranie jednorazowo od pacjenta około 8ml (1 ampułka) krwi żylnej. Zabieg własnym osoczem jest bezpieczny, nie wywołuje uczuleń, jego działanie polega na stymulacji regeneracji skóry.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA / DERMAPEN

Mikronakłuwanie to nazwa opisująca zabieg aparaturowy, w trakcie którego bardzo cienkimi, sterylnymi igłami nakłuwamy powierzchowną warstwę skóry. W trakcie zabiegu igły wibrują z dużą prędkością i dzięki odpowiedniej skali precyzyjnie dobieramy głębokość nakłuć. W zależności od okolicy nakłuwamy skórę płytko (np. w okolicy powiek, szyi) lub głębiej (np. w przypadku zabiegu poprawiającego wygląd skóry z bliznami potrądzikowymi na twarzy lub rozstępami na brzuchu i udach).

Zabieg mikronakłuwania często popularnie nazywany jest Dermapen - od nazwy własnej jednego z aparatów. Do tego zabiegu jednak wykorzystywane są urządzenia różnych producentów, których przeznaczenie jest takie samo.

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Cała procedura przeprowadzana jest w warunkach sterylnych, w znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu demakijażu i odkażeniu skóry, wykonuje się liczne, bardzo płytkie nakłucia skóry (np. twarzy, szyi, rąk, brzuch), które są planowym urazem, a przez to bodźcem dla skóry umożliwiającym pobudzenie regeneracji, pozwalają również na wnikanie aktywnych substancji w głąb skóry.

JAKI JEST CEL MIKRONAKŁUWANIA SKÓRY

Poprzez nakłuwanie skóra jest stymulowana do produkcji własnego kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się jej napięcie i jędrność. Dzięki powstawaniu nowego kolagenu dochodzi do procesu przebudowy blizn. Ponadto zabieg wpływa korzystnie na poprawę kolorytu skóry i wspomaga leczenie przebarwień posłonecznych.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Skóra do zabiegu musi być oczyszczona, bez stanów zapalnych oraz ran. Przed mikronakłuwaniem nie wolno się opalać.

ILE TRWA REGENERACJA PO MIKRONAKŁUWANIU

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, może miejscowo pojawić się powierzchowne krwawienie i obrzęk. Przez około 4-6 dni należy okolicę zabiegu chronić przed zabrudzeniem, nie wolno na nią nakładać kosmetyków (poza lekkim kremem lub żelem nawilżająco-regenerującym). Przez około tydzień konieczne jest unikanie np. basenu i sauny. W trakcie gojenia nie wolno skóry eksponować na słońce. Wskazana jest całoroczna ochrona i stosowanie wysokich filtrów przeciwwsłonecznych po to, aby zapobiegać nawrotom przebarwień i uszkodzeń posłonecznych.

CZY ZABIEG NALEŻY POWTÓRZYĆ Wskazania do każdego zabiegu są dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry. U osób z bliznami, rozstępami, przebarwieniami posłonecznymi zaleca się serię kilku zabiegów mikronakłuwania co około 3-4 tygodnie. Dla podtrzymanie dobrej kondycji skóry, ujędrnienia wskazane jest wykonanie zabiegu 1-2 razy w roku.

CZY DO ZABIEGU SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANA

Przeciwwskazaniami do zabiegu mikronakłuwania są:

choroby tkanki łącznej

skłonność do powstawania keloidów

ciąża, karmienie piersią

aktywna choroba nowotworowa

zaburzenia krzepliwości
 

Opinie

PACJENCI PO ZABIEGU

 

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!