Rozmiar implantu piersiowego

W jaki sposób najlepiej dobrać rozmiar implantu piersiowego przy powiększeniu piersi w Krakowie?

W trakcie wizyty konsultacyjnej chirurg plastyczny bada i mierzy klatkę piersiową pacjentki, szerokość oraz wysokość piersi, zbiera wywiad odnośnie oczekiwanych efektów zabiegu – o jakim rozmiarze biustu pacjentka marzy.

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastycznym przed operacją powiększenia piersi implantami silikonowymi umożliwiam Pacjentkom przymierzenie próbników implantów i zobaczenie, jak wyglądają prawdziwe implanty piersi. Naoczne przekonanie się zwykle jest najlepszym sposobem na dobór rozmiaru.

Na podstawie obiektywnych wymiarów i budowy klatki piersiowej można zaproponować Pacjentce optymalny dla niej wymiar implantów. Zawsze należy pamiętać, że ostateczny efekt i wygląd piersi zależy od wyjściowych warunków, czyli budowy klatki piersiowej, wielkości i jędrności piersi oraz stan skóry.

Jeśli Pacjenka ma skrzywioną klatkę piersiową lub inną wadę budowy żeber, czy mostka – wpłynie to niekorzystnie na ostateczny wygląd. Pewne niedoskonałości można kamuflować implantami, ale niektóre (np. nadmiernie wypukłe żebro) uwydatniają się po powiększeniu piersi.

Jeśli Pacjentka ma asymetryczne piersi, wówcza dobieram implanty różnej wielkości, po to aby zgubić wizualny efekt asymetrii.

Podczas doboru implantów zawsze uprzedzam również Pacjentki, że każdy implant ma określoną wagę. Czym większy implant piersiowy, tym większą masę trzeba będzie przez wiele lat nosić na sobie. U Pacjentek marzących o bardzo dużym powiększeniu piersi implantami silikonowymi proponuję, aby przez cały dzień ponosiły w biustonoszu woreczki z solą (np. po 0,5kg w każdej miseczce) – to da im odpowiedź, czy będą się w przyszłości czuły komfortowo z takimi obciążeniem.

powiększenie piersi implantami Kraków