Czym się kierować przy wyborze chirurga plastycznego?

Wybierając lekarza, w tym wypadku chirurga plastycznego, najlepiej kierować się poleceniem. Osoba sprawdzona, to gwarancja dobrego efektu. W związku z tym, że chirurgia plastyczna nadal pozostaje w wielu kręgach tematem tamu, nie każda nawet bardzo zadowolon Pacjentka, rozgłasza szerokiemu gronu, że poddała się operacji poprawiającej wygląd.

W tej sytuacji najbezpieczniej szukać specjalisty, który przede wszystkim ma kwalikacje, czyli: specjalisty chirurgii plastycznej. Warto sprawdzić chirurga, czy jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, w razie wątpliwości po prostu zapytać o kwalifikacje w trakcie wizyty konsultacyjnej. Zdobycie umiejętności i tytułu specjalisty chirurgii plastycznej zajmuje wiele lat nauki i praktyki, nie da się takich umiejętności przyrównać do wiedzy zdobytej na krótkim kursie.

Zabiegi chirurgiczne powinny być również wykonywane w sterylnych i bezpiecznych warunkach. Jeśli przeprowadza się je np. w gabinecie lekarkim lub kosmetycznym, nie spełniającym rygorystycznych wymagań sanepidu, to stwarza to ryzyko dla zdrowia Pacjenta.

Rynek usług estetycznych rozwija się bardzo dynamicznie, towarzyszy mu często agresywny marketing. Trzeba być uważnym wybierając specjalistę, któremu powierzamy nasze zdrowie i urodę.