Podniesienie piersi Kraków

Na czym polega zabieg podniesienia piersi?

Zabieg podniesienia piersi nazywany jest inaczej liftem piersi lub mastopeksją. Polega on na przesunięciu kompleksu brodawka-otoczka do wyznaczonej, nowej lokalizacji i usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry. Różne są metody zabiegu podniesienia piersi. W trakcie konsultacji chirurg plastyczny bada Pacjentkę, mierzy między innymi odległość brodawki od wcięcia -mostka, ocenia stopień opadnięcia piersi, szerokość otoczek brodawek, stan i jędrność skóry piersi. Te wszystkie bardzo indywidualne czynniki wpływają na wybór techniki operacyjnej i implikują dalsze konsekwencje.

Kto może się poddać operacji podniesienia piersi (mastopeksji)?

Nie ma granic wiekowych dla operacji plastycznych. Podstawowym warunkiem jest dobry stan zdrowia. Najczęściej na zabieg mastopeksji decydują się kobiety po ciążach i karmieniu piersią. Zdarzają się również młode osoby, które dotychczas nie rodziły, z bardzo dużym opadnięciem piersi stanowiącym duży defekt w wyglądzie i źródło kompleksów.

Czy po operacji mastopeksji można karmić piersią?

Zabieg podniesienia piersi wiąże się często z uszkodzeniem przewodów mlekowych i uniemożliwia karmienie piersią.

Czy w trakcie podniesienia piersi można równocześnie powiększyć piersi implantami silikonowymi?

Tak, takie zabiegi często się łączy, w zależności od oczekiwań Pacjentki. Przed zabiegiem, na konsultacji u chirurga plastycznego wybierane są optymalne dla danej osoby implanty.