Stymulatory tkankowe

 
Do stymulatorów tkankowych zaliczna jest szeroka gama wyrobów medycznych stosowanych w celu poprawy wyglądu skóry. Poprzez podanie (iniekcję) do skóry właściwej lub tkanki podskórnej substancji stymulujących regenerację dochodzi do aktywowania procesu wytwarzania naturalnych substancji: elastyny, kolagenu, które odpowiadają za elastyczność i "gęstość" skóry.
 

Efekty

PRZED I PO

 

Zabieg

WAŻNE INFORMACJE

 

JAKI PREPARAT WYBRAĆ

W każdym przypadku stymulator tkankowy dobierany jest indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta. W trakcie konsultacji przedzabiegowej lekarz zbiera wywiad medyczny, bada pacjentkę/ta, ocenia stan skóry i proponuje optymalny preparat. Każdy ze stymulatorów tkankowych ma inne właściwości, różni się konsystencją i ma bardzo precyzyjnie przedstawione przez producenta wskazania. Do stymulatorów tkankowych zalicza się substancje: aminokwasy, polinukleotydy, kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, kolagen.

ILE TRWA GOJENIE PO ZABIEGU

Na skutek nakłuć na skórze moją się pojawić drobne siniaki, obrzęk, które samoistnie wchłaniają się w ciągu kilku dni (w niektórych przypadkach zdarza się, że gojenie trwa dłużej).W pierwszym tygodniu po zabiegu należy chronić skórę przed zakażeniem, nie wolno korzystać z basenu i sauny. Makijaż wolno wykonać na drugi dzień po zabiegu.

JAKIE MOGĄ BYĆ POWIKŁANIA

Każda procedura i substancja może wiązać się z ryzykiem powikłań. Po stymulatorach tkankowych mogą wystąpić miejscowe odczyny alergiczne i zapalne, odległym powikłaniem może być wystąpienie ziarniniaków. Ważne, aby przed zabiegiem nie zataić przed lekarzem żadnych chorób, przyjmowanych leków, które mogą wchodzić w interakcje, alergii (uczuleń) oraz przestrzegać zaleceń pozabiegowych, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia powikłań.

ILE UTRZYMUJĄ SIĘ EFKETY ZABIEGU I CZY ZABIEG TRZEBA POWTÓRZYĆ

Efekt działania stymulatorów tkankowych pojawia się stopniowo i poprawa jędrności skóry zaczyna być widoczna dopiero po około 3 tygodniach, gdyż tyle trwa proces kolagenogenezy (tworzenie się kolagenu) i utrzymuje się kilka miesięcy. W przypadku kwasu polimlekowego i hydroksyapatytu poprawa elastyczności skóry utrzymuje się nawet do około 2 lat. W zależności od stanu wyjściowego skóry, którą poddajemy zabiegowi zależy, czy zabieg należy powtórzyć. U osób w dojrzałym wieku, ze skórą wiotką, zwykle zaleca się serię kilku zabiegów w odstępach co około 4-6 tygodni.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!